עיצוב לוגו לעמותות

אמנם עמותה היא ארגון ללא מטרות רווח, אך אין זה אומר שאין לה צורך בלוגו איכותי ומעוצב אסתטית שיעביר את ערכיה. במאמר הבא נסביר מהו לוגו, מהי חשיבותו של עיצוב לוגו לעמותות וכיצד יש לעשות זאת.

עיצוב לוגו חיוני לכל ארגון, אך חשוב במיוחד לעמותות. לוגו הוא הייצוג החזותי של ארגון – הוא יכול להעביר את הייעוד, הערכים והאישיות של מלכ"ר. לוגו צריך להיות פשוט, בלתי נשכח וניתן לזיהוי, והוא אמור להעביר ביעילות את המסר של הארגון.

 

מהי עמותה?

עמותות הן ארגונים ללא מטרות רווח, למעשה מדובר בגופים שנוצרו כדי לבצע משימה שמועילה לציבור אך לא נועדה להניב רווח. ארגונים ללא מטרות רווח יכולים להיות חינוכיים, דתיים, שירותים חברתיים, סביבתיים או צדקה. ארגונים אלה מקבלים מימון ממגוון מקורות, לרבות תרומות, מענקים והשקעות פרטיות.

ארגונים ללא מטרות רווח חשובים מכיוון שהם מספקים דרך לאנשים להתאחד כדי לעבוד לקראת מטרה משותפת. הם מסוגלים לספק שירותים, חינוך והסברה שלא היו אפשריים ללא המאמץ הקולקטיבי של אנשים הפועלים למען מטרה משותפת. ארגונים ללא מטרות רווח גם מספקים לעתים קרובות שירותים שיהיה קשה לאנשים להשיג בעצמם. ארגונים אלה יכולים לעזור לגשר על פערים בחברה ולספק גישה למשאבים למי שאולי לא תהיה להם גישה אחרת.

ארגונים ללא מטרות רווח חיוניים מאוד לחברה שלנו ומספקים שירות שלא יסולא בפז. הם דרך מצוינת לקרב אנשים רבים לעבודה לקראת מטרה משותפת ולהשפיע לטובה על העולם. ללא ארגונים ללא מטרות רווח, רבים מהשירותים והמשאבים שאנשים מסתמכים עליהם לא יהיו זמינים.

 

איך מעצבים לוגו לעמותה?

הצעד הראשון ביצירת לוגו לארגון ללא מטרות רווח הוא להבין את ייעוד הארגון. יצירת לוגו מבלי להבין את ייעוד הארגון יכולה להביא ללוגו שאינו משקף במדויק את מטרות הארגון. בעת עיצוב לוגו, קחו בחשבון את הייעוד, הערכים והאישיות של הארגון, וודאו כי אלו מיוצגים בצורה מדויקת בלוגו.

לאחר ביסוס הייעוד של הארגון, השלב הבא הוא יצירת לוגו ייחודי שיבלוט מהמתחרים. לוגו צריך להיות פשוט ומוכר, ועליו לתקשר את הייעוד של הארגון. זה גם צריך להיות בלתי נשכח, כדי שאנשים יקשרו את הלוגו לארגון. נסו להשתמש בצבעים ובצורות שיגרמו ללוגו לבלוט ויהיה ניתן לזיהוי בקלות.

הלוגו צריך להיות גם ניתן להרחבה. עליו להיראות טוב על כרטיסי ביקור, חוברות, אתרי אינטרנט ושילוט. הלוגו צריך לעבוד גם בצבע וגם בשחור לבן. זה יבטיח שהלוגו ישמש במגוון מצבים ויהיה ניתן לזיהוי ללא קשר למדיום.

 

מה חשוב לוודא בעיצוב לוגו לעמותה?

חשוב לוודא שהלוגו תואם את המותג של הארגון. הלוגו צריך להתאים למסר ולערכים של הארגון. עליו להיות עקבי עם הזהות החזותית של הארגון, כגון הגופנים, הצבעים ושאר אלמנטים עיצוביים המשמשים במיתוג הארגון.

 

למה כדאי לכם להשקיע במיתוג ובלוגו לעמותה שלכם?

עמותה אומנם היא ללא מטרת רווח אך כדאי להסתכל עליה כמו אל עסק. היא צריכה להיות שונה בנראות שלה משאר העמותות בעזרת מיתוג נכון אנשים יתחברו לעמותה ולפעילות שלה כמו כן בגיוס תרומות או מתנדבים יהיה לכם את האפשרות להציג את העמותה כמשהו רציני ולא איזה ארגון שאף אחד לא מכיר. לכן מיתוג נכון של עמותה יעזור לכם בכל הנושאים של: גיוס תקציבים, גיוס תרומות, גיוס מתנדבים ועוד.

 

 

לוגו לעמותה

עסק משפחתי שנותן שירות של מיתוג עסקי ושירותי פרסום בדגש על פרסום בדיגיטל. את העסק הקמנו לאחר שהבנו בעצמנו כמה כל עסק חייב שירותי פרסום ומיתוג על מנת להגדיל מכירות בעסק שלו. זמינים לכל שאלה דוד ועדי בן עיון

רוצים להתייעץ איתנו? השאירו פרטים ונחזור אליכם

מאמרים רלוונטיים