איך פותחים ערוצים חדשים בוואטסאפ

לקראת סוף ספטמבר וואטסאפ העולמית השיקו עדכון חדש ובו פיצ'ר הכולל ערוצים. בעוד אפשר כבר לומר כי וואטסאפ היא אפליקציה יחסית ישנה שנכנסה חזק מאוד והשפיעה מאוד על חיינו ועל ההתנהלות שלנו, היא ממשיכה לעדכן ולהוסיף פיצ'רים שמסייעים מאוד לאדם הפרטי אך גם לבעלי עסקים שמשתמשים בוואטסאפ לצרכי קידום וקשרי לקוחות. מה זה בעצם ערוץ בוואטס אפ? איך פותחים ערוץ ומי זאת מיועד, המשיכו לקרוא. נכון לרגע זה אין אפשרות עדיין בישראל לפתוח ערוץ. השירות נפתח רק לגופי ממשל וארגונים גדולים ומוכרים.

מה זה ערוץ בוואטסאפ?

אם אתם משתמשים בוואטסאפ אתם ודאי מכירים את קבוצות הוואטסאפ בהן כל החברים בקבוצה יכולים לשלוח הודעות ולהגיב על הודעות של אחרים (בהתאם להגדרות הקבוצה). ערוץ בוואטסאפ עובד על אותו רעיון של שליחת או שידור הודעה להרבה אנשים, אך בערוץ זאת נעשה באופן חד צדדי. כל אחד יכול לפתוח עמוד ולהעלות אליו תכנים אשר יהיו חשופים למי שרואה את הערוץ.

איך פותחים ערוצים בוואטסאפ?

בדומה לשאר הפיצ'רים פתיחת ערוץ חדש בוואטסאפ הוא הליך פשוט הכולל כמה שלבים, הנה פירוט של התהליך. שימו לב שההליך עשוי להיראות שונה בין מכשירים ובמיוחד בין מערכות הפעלה (אנדרואיד ואייפון) אך זה הוא הקווים כלליים.

  1. לחיצה על לשונית או כרטיסיית עדכונים בתוך אפליקציית הוואטסאפ
  2. לחיצה על + ולאחר מכן בחירת ערוץ חדש או יצירת ערוץ
  3. המשך עם ההוראות המופיעות על המסך
  4. בחירת תיאור ואייקון (ניתן גם לערוך מחדש אחר כך)
  5. לחיצה על יצירת ערוץ

ערוץ בוואטסאפ – למי מתאים?

פתיחת ערוץ חדש בוואטסאפ באופן טבעי מתאימה לכל מי שכבר יש לו ערוצים ברשתות אחרות ורוצה להגדיל את החשיפה בפלטפורמה החדשה, אך יתרה מכך ניתן לראות בערוצים מענה ופלטפורמה גם עבור אלו שאין להם ערוצים ברשתות אחרות, במיוחד עבור עסקים שקהל היעד שלהם נמצא יותר בוואטסאפ מאשר לדוגמא באינסטגרם או בפייסבוק. כמובן שגם בתור אדם פרטי אפשר לפתוח ערוץ ולכן אפשר לסווג את המשתמשים לכמה קטגוריות עיקריות שאליהם מתאים הערוץ.

יוצרי תוכן

בגלל שמדובר בערוץ שמאפשר לשדר תכנים בתדירות גבוהה דרך הוואטסאפ, ובגלל שמדובר באפליקציה רחבת שימוש, הפיצ'ר מתאים מאוד ליוצרי תוכן אשר מחפשים להגדיל את החשיפה שלהם ולחשוף עצמם גם לצופים בוואטסאפ. בגדול כל מי שיש לו משהו להגיד ויודע לעשות את זה בצורה טובה ואיכותית יכול למצוא את הפיצ'ר מתאים מאוד עבורו אשר מסייע להגדיל את המוצר שלו.

חברות וארגונים גדולים

אם תסתכלו על דוגמאות של ערוצים שכבר קיימים כנראה שתזהו הרבה מהם בשם. חברות וארגונים גדולים כבר עלו על הטרנד ובגלל שודאי יש להם צי של יוצרי תוכן ברשתות אחרות גם קל להם מאוד להתפרש גם כן לערוץ בוואטסאפ. כניסת אופציית הערוץ לוואטסאפ מאפשרת לצרוך תכנים בצורה שיכולה להיות נוחה יותר, תכנים כדוגמת חדשות, רכילות ואפילו הודעות חשובות מהעירייה.

עסקים קטנים בישראל

כנראה שעבור העסקים הקטנים או המקומיים הערוץ הוא המתאים ביותר. בעוד בעלי עסקים רבים פונים לקהל לקוחות שנמצא יותר בוואטסאפ ולא ברשתות חברתיות אחרות, באופן הזה יכולים בעלי עסקים לפרסם עצמם או אפילו פשוט להעביר הודעות חשובות לקהל הלקוחות שלהם, מבלי צורך בקידום ברשתות חברתיות אלא פשוט דרך הוואטסאפ שהפך לערוץ התקשורת העיקרי של רבים בישראל.

הצטרפות לרשימת ההמתנה לפתיחת ערוץ

באתר הרשמי של ווטאסאפ יש קישור להרשמה לרשימת המתנה לפתיחת ערוץ. נראה שכרגע הקישור לא עובד ולא מוביל לשום מקום. מצרף לכם קישור לעמוד הקישור. https://faq.whatsapp.com/794229125227200/?cms_platform=web

 

פתיחת ערוץ בווטסאפ

קבלו מאיתנו עדכון מתי נפתחת האפשרות בישראל

עסק משפחתי שנותן שירות של מיתוג עסקי ושירותי פרסום בדגש על פרסום בדיגיטל. את העסק הקמנו לאחר שהבנו בעצמנו כמה כל עסק חייב שירותי פרסום ומיתוג על מנת להגדיל מכירות בעסק שלו. זמינים לכל שאלה דוד ועדי בן עיון

רוצים להתייעץ איתנו? השאירו פרטים ונחזור אליכם

מאמרים רלוונטיים