הדברים החשובים שכדאי לעשות כשפותחים עסק חדש

קלישאת ככל שזה יישמע ובמקרה זה- ייקרא, אם אתם לא שם (ברשת האינטרנט) אתם לא קיימים. רשת האינטרנט היא חלון הראווה של העסק שלכם. אתם חייבים להציג ולמתג עצמכם בכל פלטפורמה אפשרית בה, לרבות אתר של העסק שלכם, שם יהיו נגישים וזמינים לכל גולש המוצרים או השירות שלכם, אפשרת להזמין ולשלם עליהם. 

האינטרנט כמנוע וכמנוף צמיחה

האינטרנט הוא מנוע ומנוף צמיחה אדיר, עצמתי ויותר מכל- אפקטיבי. הוא הפלטפורמה השיווקית (ולמעשה- הקיומית!) של העסק שלכם. הוא מהווה את הסיכוי הגדול שלכם למיצוי מרבי ומיטבי של פוטנציאל השיווק שלכם. הוא שהופך אותו למאגר הלקוחות, הקיימים והפוטנציאליים שלכם לבלתי מוגבל ולבלי נדלה. הוא מעיין נובע ושופע של עוד ועוד לקוחות. 

פרסום ושיווק הם תנאי הכרחי לפתיחת עסק אבל הם לא תנאי מספיק. במקביל תידרשו לגבש אסטרטגיה עסקית ( חשוב ומומלץ להסתייע בשירותיו של יועץ ומאמן עסקי), ללמוד היטב את השוק על האפשרויות שבו, הסיכונים, המתחרים ועוד. חשוב לנהל תרשים מדויק של הוצאות והכנסות צפויות, להשיג מקורות מימון נוספים (ככל שהם נדרשים). 

שכלול מיומנויות קיימות ורכישת חדשות

חשוב לרכוש מיומנויות חדשות ולשפר, לשדרג ולשכלל מיומנויות קיימות. סביר להניח כי תצטרכו ללמוד תוך כדי תנועה, להתאים עצמכם למצבו המשתנה של השוק. סביר הניח כי יידרשו מכם סבלנות, אורך נשימה, יכולת לספוג גם תקופות של מיתון ואולי של שפל כלכלי. עצבים חזקים, יכולת עמידה בקשיים בכלל ובמשברים בפרט.

נגישות וזמינות ללקוחות הן תנאי בל יעבור לכל עסק המבוסס על ריבוי לקוחות. פרסום און ליין מאפשר לעסק שלכם להיות כזה 24/7. חשוב שהאתר שלכם יכלול ממשק גישה חופשית אליכם ובעיקר יכולת לבצע הזמנה ולשלם עליה באמצעות מנגנון סליקה מאובטח.

סודות ההצלחה הקבועים והחמקמקים…

הצלחה אינה מותנית בלבד בביצוע מהלכים מושכלים אבל ביצועם מגביר את הסיכוי להצלחה. בעולם מבוזר, שהוא, בעצם, כפר גלובאלי, רשת האינטרנט מהווה מעין כיכר שוק, שבו רבים מציעים את מרכולתם. הקצאת תקציב לפעילות מתמדת ברשת זו היא חלק בלתי נפרד מהשקעה נדרשת בעסק. לפעמים הגורם העיקרי להצלחה אינו בהכרח אף לא אחד מהגרעין הקשה של המרכיבים הנדרשים לה אלא שעת כושר, מזל, להיות במקום הנכון בזמן הנכון, ניצול חלון הזדמנויות שנסיבות מסוימות גורמות לפתיחתו לרווחה לפרק זמן מסוים ( כגון יצרני לקוגל ומסכות במשבר הקורונה שפקד את האנושות במארס 2020  ונמשך גם באפריל שנה זו).

בשורה התחתונה: עם פתיחת עסק חדש, למעשה עוד טרם פתיחתו וכחלק מההכנה לקראת הפתיחה, עליכם לבצע שורה של מהלכים, אשר יאפשרו לכם להיחשף כמי שנותנים מענה מיטבי לצורך ממשי. ככל שתענו טוב ומהר יותר על דרישות של לקוחות וככל שהמענה שלכם יהיה יעיל והמחיר שלו אטרקטיבי- כך יגבר הסיכוי שלכם להצליח ולשגשג.

את הצורך לשירותי מיתוג ופרסום הבנתי שפתחתי את העסק הראשון שלי אחרי הצבא. הבנתי שבשביל לצאת ולעבוד יום יום צריך עוד טלפונים. התחלתי לפרסם ולראות את תוצאות הפרסום על בשרי. מיום ליום הבנתי שמה שאני אוהב זה פרסום ושיווק. והתחלתי ללמוד ולעסוק בכך. (דוד בן עיון)

רוצים להתייעץ איתנו? השאירו פרטים ונחזור אליכם

מאמרים רלוונטיים