כיצד לפתוח חנות באמזון ולהרוויח כסף?

ענקית המכירות הדיגיטליות הגיעה ממש לא מזמן לישראל, ומאז פתיחת חנות באמזון היא היום אחת מאפשרויות ההכנסה המפתות. אז אמנם, אין שום בעיה לבצע הקמת חנות באמזון – הדבר מאוד קל לביצוע ולא צריך להיות בעלי ידע טכנולוגי ברמה גבוהה, ולכאורה אפשר להרוויח לא מעט כסף – בלי לקום מהכורסה. אבל… רגע לפני שאתם רצים אל המחשב כדי לפתוח חנות, חשוב להבין שהדברים לא פשוטים כמו שהם יכולים להישמע. כל הפרטים על הקמה נכונה של חנות באמזון – מחכים לכם ממש כאן.

הבנת העלויות הכרוכות בהחלטה על הקמת חנות באמזון

עוד לפני שאתם מקימים את החנות הראשונה שלכם בענקית המכירות בדיגיטל, חשוב מאוד להבין: נכון, אם החנות שלכם תצליח תוכלו להרוויח לא מעט כסף, אבל עד שזה יקרה יכול לעבור הרבה מאוד זמן. בנוסף, יש עלות חודשית שאתם צריכים להעביר לאמזון בסך 39 דולר, וזאת לטובת תפעול החנות באתר, כמו גם עלויות נוספות של שינוע המוצרים שאתם מוכרים מארץ הייצור אליכם או אל המחסנים שבבעלות אמזון ברחבי העולם, ומשם אל הלקוח הסופי. אם אתם משתמשים בשירותיה של אמזון בתחום האחסון והשילוח זה מאוד נוח וחוסך לכם הרבה מאוד כאב ראש, אבל כמובן שגם זה כרוך בתשלום. בנוסף לכל זאת, אמזון מתנה את פתיחת החנות בפתיחת חשבון בבנק אמריקאי, שגם זאת פרוצדורה בירוקרטית שצריך לעבור ויש כמובן גם לא מעט מיסים. רק אחרי שלוקחים בחשבון את כל אלה, אפשר לעבור הלאה אל שלב בחירת המוצרים שאתם מעוניינים למכור, ולעשות את החישוב אם זה משתלם לכם או לא.

בחירת מוצרים למכירה

באמזון יש הכל, או לפחות כמעט הכל. למעשה, כל יום צצים שם אלפי מוצרים חדשים, שמישהו חשב לייצר או לייבא ולמכור באינטרנט. חוץ מזה שיש בה כמעט הכל, הרי שכל הזמן קמים עוד ועוד מתחרים – אנשים נוספים שחושבים שלפתוח חנות באמזון זה מאוד קל ומאוד רווחי, והם מוכרים בדיוק את אותם מוצרים שאתם מוכרים – במחיר זול יותר, אפילו בכמה שקלים.

למרות זאת, על מנת שתהיה לכם חנות מצליחה באמזון, כדאי מאוד לחשוב קצת מחוץ לקופסה. זה לא אומר שאתם חייבים למכור בחנות שלכם רק מוצר חדש לגמרי שהוא בחזקת פטנט שאף אחד עוד לא ראה, אלא שאתם חייבים לשווק אותו החוצה ללקוחות פוטנציאליים בצורה שתלכוד את תשומת ליבם. בשביל זה צריך יצירתיות וגם ידע בדיגיטל וברשתות חברתיות, כי הבאזזז הגדול שתעשו למוצרים שלכם יהיה באמצעות הרשתות החברתיות (פייסבוק, אינסגטרם ויוטיוב) או באמצעות דף נחיתה / אתר. 

אז מה כדאי למכור?

כאן הדעות נחלקות, גם בין המומחים הגדולים ביותר של שיווק באמצעות חנות באמזון. חלקם אומרים שעדיף למכור את המוצרים הסטנדרטיים שאגב יופיעו גם ברשימת ההמלצות שנמצאת במדריכים השונים של אמזון עצמה, וחלקם אומרים שדווקא לחנויות שמציעות מוצרים מקוריים שלא רואים בכל מקום יש יותר סיכויי הצלחה מחנות שמוכרת סטנדרט. על פי ניתוח המצב שלנו – אין אמת אחת. כדאי לנסות כל אחת מהאפשרויות ולבדוק מה עובד לכם, כי לכל אחד יעבוד משהו אחר. חשוב לציין: באמזון אפשר למכור לא רק מוצרים חדשים אלא גם יד שנייה. למרות זאת, כשאתם בוחרים לעשות זאת אתם חייבים לציין שלא מדובר במוצרים חדשים, כי אם הלקוח יגלה זאת וידווח או אם המפקחים של אמזון יגלו זאת בעצמם – החנות שלכם תיסגר באופן מיידי ממש. 

ועוד לא דיברנו על הספקים

החלטתם מה אתם רוצים למכור? מעולה! עכשיו מתחיל השלב הקשה באמת: למצוא את הספק שאתם יכולים לסמוך עליו בעיניים עצומות שאכן יספק לכם את המוצרים ושהם יהיו איכותיים. על מנת לעשות את הבחירה הנכונה כדאי מאוד לשמוע המלצות מסוחרים אחרים שכבר עובדים עם ספקים שהם סומכים עליהם, ובכל מקרה מומלץ לדבר טלפונית לפחות עם הספק שאתם חושבים לבחור בו על מנת להרגיש את השטח טוב יותר ולבחון את נושא האמינות. אחרי הכל, לא חסרים סוחרים אשר בחרו באפשרות של הקמת חנות באמזון ונעקצו על ידי ספקים שלקחו מהם את כל הכסף מראש ולא סיפקו מוצרים ועוד כהנה וכהנה סיפורים. מכאן, שמאוד לא מומלץ לעבוד עם ספקים שמבקשים את כל הכסף מראש, וגם לא עם כאלה שאין להם אתר או לפחות דף עסקי בפייסבוק שיכולים לתרום לפחות במעט לאמינותם.

אם לסכם – הקמת חנות באמזון יכולה בהחלט להיות דרך מצוינת להרוויח לא מעט כסף, אולם היא כרוכה גם בלא מעט תהליכים ביורוקרטיים וגם בלא מעט סיכונים. אם אתם מרגישים שיש לכם את זה ושיש לכם מוצר או שירות טובים שיכולים להכניס לכם רווחים – עשו את הצעדים הראשונים באיטיות, בקשו טיפים מסוחרים ותיקים ובעיקר – תהיו יצירתיים ושונים, כי אלה הפרמטרים שבסופו של דבר שבזכותם הופכים לסוחרים מרוויחים. בהצלחה! 

עסק משפחתי שנותן שירות של מיתוג עסקי ושירותי פרסום בדגש על פרסום בדיגיטל. את העסק הקמנו לאחר שהבנו בעצמנו כמה כל עסק חייב שירותי פרסום ומיתוג על מנת להגדיל מכירות בעסק שלו. זמינים לכל שאלה דוד ועדי בן עיון

רוצים להתייעץ איתנו? השאירו פרטים ונחזור אליכם

מאמרים רלוונטיים